Nezařazené

Psychosomatika – Co to je?

Když jsem před léty pracovala s klienty a pomáhala jim zlepšit zdravotní stav lymfatický mi masážemi a později kranio sakrální terapií, nemohlo mi časem nepřijít zamyšlení s otázkou Proč. Proč se někteří klienti vracejí se stále stejnými obtížemi. Přestože k úlevě docházelo a některé příznaky při kraniu zcela vymizely, takzvané chronické, klasickou medicínou popsané dědičné a dokonce nevyléčitelné choroby, prostřednictvím

klientů navštěvovaly mou pracovnu opakovaně, v různém spektru posunu tím, či oným směrem.  Z hlediska prosperity a jistého úhlu pohledu by tento přísun zakázek odpovídal trendu dnešní doby, ovšem mě ta záhadná otázka Proč nenechala na vavřínu dřímat. Začít se pídit po odpovědi odstartovalo cestu k psychosomatice neboli k problematice vztahu těla a psyché. V mé praxi vznikl nový směr pomocí v léčbě, ke kterému dnes už neoddelitelne  patří Sokratova myšlenka….. Neexistuje žádná nemoc těla, oddělená od duše. Psycho, jako psyché a soma, jako tělo vystihuje název léčebného přístupu, který jako jediný shledávám plně funkční.

Cestou psychosomatiky jdu dodnes a cesta je to stále. Stále objevuji, poznávám a přicházím díky velmi schopným a nadaným lidem, lékařům a vědcům ke stále novým a fascinujícím objevům v této oblasti.

Jak funguje naše mysl, jaký vliv má energie myšlenky na naše buňky, jak tato energie dokáže zničit a naopak uzdravit organismus, to už dnes není žádným tajemstvím a je faktem, který nelze popřít, ikdyz z jistých směrů společnosti jsou tyto skutečnosti nevitané…. víme proč.

A tak ono proč se stalo podnětem i vznikem projektu Život Ženám, ve kterém společně psychosomatiku ochutnáme  v teorii, praxi a prožitcích, které přímo zapůsobí na naše tělo, psyché a mysl.

     NAŠI     PSYCHOSOMATIKU

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Psychosomatika – Co to je?